تبلیغات
فیلم - درباره فیلم كمدی سی دقیقه یا كمتر

نقد فیلم، تحلیل فیلم، معرفی فیلم، فیلمنامه، نمایشنامه، داستان، داستانک، رمان و طنز


Admin Logo
themebox Logoتاریخ:یکشنبه 23 مهر 1391-09:34 ب.ظ

نویسنده :سینا سپنتا

درباره فیلم كمدی سی دقیقه یا كمتر

 « 30 دقیقه یا کمتر » براساس یک داستان واقعی و البته بسیار ناراحت کننده ساخته شده است. جریان از این قرار بود که در سال 2003 یک مامور رساندن پیتزا به1 نام بریان ولز  ،

 گرفتار تصمیم شوم 2 نفر که قصد دزدی از بانک را داشتند می شود و در جریان آن یک بمب با قفل آهنی به گردن او می چسبانند و به وی اعلام می کنند که اگر کارش را به درستی انجام دهد بمب خنثی می شود و او می تواند به زندگی طبیعی خود ادامه دهد. اما همانطور که انتظار می رفت ، پلیس خیلی زود متوجه این دزد ناشی شد و او را دستگیر کرد اما زمانی که متوجه وجود یک بمب در گردن این فرد شد ، تلاشهایش برای خنثی سازی این بمب بی نتیجه ماند و بمب در گردن این پیتزا رسان نگون بخت منفجر شد و او را به دیار باقی فرستاد. حالا « 30 دقیقه یا کمتر » براساس آن اتفاق تلخ ساخته شده است و البته حواشی فراوانی را هم پیش از اکران تجربه کرده است. یکی ازاین حواشی مربوط به برخورد خشن خانواده ولز نسبت به ساخته شدن یک فیلم کمدی براساس این اتفاق ناگوار بود. آنها اعلام کردند که این اتفاق  مسئله خنده داری نیست که هالیوود بخواهد درباره آن دست به تولید فیلمی کمدی بزند اما در عوض عوامل فیلم به مانند همیشه تاکید کردند که داستان این فیلم تنها مشابه آنچه که در واقعیت رخ داد است! و به این ترتیب به راحتی کل صورت مسئله را پاک کردند.

سی دقیقه یا كمتر

كارگردان : روبن فیشر

فیلمنامه : میشل دیلبرتی

بازیگران : جس ایسن برگ، دنی مك براید، عزیز انصاری، نیك سواردسون

دواین ( دنی مک براید ) و تراویس ( نیک سواردسن ) دو دوست صمیمی و بسیار راحت طلب هستند که تنها کار روزمره شان رویا سازی است. پدر دواین ( فرد وارد ) سالها پیش مبلغ 10 میلیون دلار در یک لاتاری برنده شده بود و اکنون زندگی خوب و راحتی دارد. اما دواین بی صبرانه منتظر است تا پدرش سرش را زمین بگذارد و او صاحب ثروت هنگفت وی شود. البته به نظر می رسد که پدرِ دواین به این زودی ها خیال خداحافظی کردن با این دنیا را ندارد ، بنابراین دواین و تراویس تصمیم می گیرند تا او را به قتل برسانند. آنها برای انجام این کار یک قاتل را استخدام می کنند تا سر فرصت 2پدرِ دواین را کشته و به این ترتیب پولها به تراویس و دواین برسد. آنها برای پرداخت دستمزد این آقای قاتل باید مبلغ 100 هزار دلار را تهیه کنند، اما این دو چنین پولی ندارند. دواین و تراویس بعد از مدتی فکر درباره چگونگی تهیه پول ، ناگهان با یک تبلیغات پیتزا مواجه می شوند که بر روی آن چنین شعاری حک شده است « پیتزایتان را 30 دقیقه ایی تحویل بگیرید و اگر زمان تحویل از 30 دقیقه بیشتر بود ، آن را رایگان دریافت کنید!».در این پیتزا فروشی جوانی به نام نیک ( جسی ایزنبرگ ) کار می کند. او فردی بی خیال و با هدف های بلند پروازانه و دست نیافتنی است. نیک از بچگی با دوست صمیمی اش چِت ( عزیز انصاری ) بزرگ شده و حالا با خواهر او روابطی هم دارد. چت اگرچه معتقد است که نیک باید کار رساندن پیتزا به مشتریان را ترک کند ، اما خودِ نیک از شغلش چندان بدش نمی آید و به دلیل دیوانه بازیهایی که بر سر رساندن پیتزا به مشتریانش انجام می دهد، دوست دارد در این شغل بماند!. اما در یک روز او به وسیله نیک و دواین دزدیده می شود و با جاسازی یک بمب در بساطش ، به او گفته می شود که باید ظرف مدت 10 ساعت از یک بانک دزدی کند و...
همانطور که انتظار داشتم ، « 30 دقیقه یا کمتر » علی رغم پرداخت نسبتاً مناسب شوخی هایش  به دلیل سوژه ی نه چندان خنده داری که دارد  در نهایت موفق به راضی کردن مخاطبش نمی شود. فیلم به 2 دلیل نمی تواند در ارائه یک کمدی دلچسب به مخاطبش موفق باشد؛ اول اینکه این کمدی بر اساس یک داستان واقعی تلخ ساخته شده که حداقل تماشاگران آمریکایی که مخاطب اصلی این فیلم هستند ، به خوبی آن را بخاطر دارند ، و دومی هم مربوط به اتفاقات داخل فیلم است. فیلم از ما می خواهد تا به شخصیت های داستانش بخندیم اما آیا تماشاگر می تواند به تصمیمات 3زشت شخصیت های داستان بخندد؟ در اینجا شخصیتی داریم به اسم دواین که قصد دارد تا پدر خود را به قتل برساند و به پول او برسد و در ادامه هم به گردن یک بیچاره ایی بمب می بندد تا خواسته اش را عملی کند!. در باب کمدی های سیاه همواره گفته شده که حضور شخصیت های منفی آن که محوریت داستان را تشکیل می دهند، یک ریسک به حساب می آید و باید بگویم که « 30 دقیقه یا کمتر » این ریسک را باخته است. روبین فلیشر که پیش از این فیلم تحسین برانگیز « سرزمین زامبی ها » را ساخته بود ، در « 30 دقیقه یا کمتر » بسیار تلاش کرده تا شخصیت دواین و تراویس را به گونه ای پرورش دهد تا مخاطب کمتر به یاد آن دیوانه های زنجیره ایی داستان واقعی بیفتد اما این تلاش او با دمیدن یک داستان فرعی با محوریت قتل پدر به دلیل رسیدن به پولش ، عملاً تبدیل به نقطه تاریک دیگری برای تماشاگر شده است. در این بین حتی شخصیت های بامزه ایی نظیر چت با بازی پر انرژی عزیز انصاری که بی شباهت به کریس تاکر نیست هم نتوانسته کمکی به فضای غم انگیز کلی فیلم بکند. اما برای ایرانیهایی که اطلاعی از فاجعه رخ داده در سال 2003 ندارند باید عرض کنم که این کمدی لحظات جالب و دیدنی ایی هم دارد. شخصیت قاتل با بازی مایکل پنا ، بامزه ترین و دوست داشتنی ترین شخصیتی است که شما می توانید در این فیلم بیابید. عموم صحنه های به یاد ماندنی این فیلم مربوط به حضور این شخصیت و موقعیت هایی است که وی در آن گیر می کند.
جسی ایزنبرگ در نقش نیک در این فیلم ، بسیار دورتر از استاندارهای خودش است. « 30 دقیقه یا کمتر » به دلیل اینکه یک داستان دوگانه را روایت می کند ، علناً ایزنبرگ فرصتی برای خودنمایی پیدا نکرده و تنها به دیالوگ گویی4 بسنده کرده است ؛ فکر می کنم ایزنبرگ بیشتر از اینکه نیازمند نقش پر تحرک باشد، احتیاج به نقشی دارد که در آن دیالوگ گویی محض داشته باشد. عزیز انصاری اما به مانند همیشه پر انرژی است. تُن صدای او که شاخص ترین مشخصه اوست، در لحظاتی فیلم را شبیه به یکی از همان سریالهای تلویزیونی اش نظیر « پارک و تفریح » می کند!. دنی مک براید که چند ماه پیش فیلم ضعیف « والاحضرت » را از او شاهد بودیم ، در این فیلم در نقش  دواین بازی دارد. دواین همانطور که انتظار داشتم شخصیتی خشن و در عین حال احمق است و در یک کلام فرمول موفقی است که پیش از این جواب پس داده است. اما من شخصاً نمی توانم به او بخندم یا تحسین اش کنم. شاید اگر بخواهم دوباره این فیلم را ببینم و آن فاجعه را هم در جریان تماشای این فیلم از خاطر ببرم ، بتوانم بیشتر به او بخندم.
می توانم به شما تماشاگر ایرانی بگویم که تماشای « 30 دقیقه یا کمتر » در صورتی که از منبع اصلی داستان اطلاعی نداشته باشید، برای شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد. فیلم صحنه های جالب زیادی دارد و می تواند شما را راضی نگه دارد. اما اگر مانند اینجانب ، ذهنتان درگیر مقایسه حادثه تلخ واقعی و تبدیل آن به شوخی و در نهایت پرتاب این شوخی ها به سوی تماشاگر هستید، کار سختی برای لذت بردن از « 30 دقیقه یا کمتر » خواهید داشت.2_and_half_star

منتقد : میثم کریمی


http://cinemabook.ir/index.php/ganre/comedy/1034-30min.htmlدنبالک ها: کتاب سینما 
پمپ پنتاکس
جمعه 4 آبان 1397 09:18 ب.ظ
فروش انواع پمپ آب خانگی پنتاکس ایتالیا – پمپ
چاه آب پنتاکس ایتالیا – پمپ شناور پنتاکس ایتالیا – کف کش پنتاکس
ایتالیا – پمپ دو اسب پنتاکس ایتالیا – لجن کش پنتاکس ایتالیا –
بوستر پمپ پنتاکس ایتالیا – ست کنترل
پنتاکس ایتالیا – هیدرو تانک پنتاکس ایتالیا با قیمت مناسب از
نمایندگی پنتاکس ارائه می گردد .

پمپ پنتاکس ایتالیا به عنوان معروفترین پمپ در مصرف
خانگی در حال حاضر در ایران می باشد که دارای قیمت
متوسط و کیفیت قابل قبول می باشد
.
compraventarelojes
سه شنبه 1 آبان 1397 10:26 ق.ظ
Hi there Dear, are you really visiting this web site on а regular basis,
iff ѕo thеn you will withoᥙt doubt taҝe gooɗ experience.
shoe lifts in converse
پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 11:39 ق.ظ
I like what you guys are usually up too. Such clever work and exposure!
Keep up the amazing works guys I've added you guys to my own blogroll.
somerinsana.weebly.com
سه شنبه 17 مرداد 1396 08:29 ق.ظ
Thanks for any other informative blog. The place
else could I am getting that kind of information written in such an ideal way?
I've a mission that I'm just now working on, and I have been on the look out for such info.
How can I increase my height after 18?
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:38 ق.ظ
I really love your site.. Pleasant colors & theme. Did you make this website yourself?
Please reply back as I'm looking to create my own personal website and want to learn where you got this from or what
the theme is named. Thanks!
carlenamccrossin.weebly.com
شنبه 14 مرداد 1396 04:13 ب.ظ
You actually make it appear really easy together with your presentation however I to find this matter to be really something that I believe I would never understand.
It seems too complex and very wide for me. I'm taking a
look forward for your next post, I will attempt to get the grasp of it!
http://angelickammes.hatenablog.com/entry/2015/08/21/124232
شنبه 7 مرداد 1396 09:46 ق.ظ
Undeniably believe that which you said. Your favorite justification appeared
to be on the internet the simplest thing to be aware of.
I say to you, I definitely get irked while people think about worries that they
just do not know about. You managed to hit the nail upon the
top and defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal.
Will probably be back to get more. Thanks
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 01:44 ب.ظ
Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for?
you make blogging look easy. The overall look of your
website is fantastic, as well as the content!
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 12:42 ب.ظ
Hello there! I just want to offer you a big thumbs up for your
great information you have here on this post.
I will be coming back to your site for more soon.
برنامه دریافت جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32
شنبه 14 شهریور 1394 11:32 ق.ظ
ســــلام !
وبلاگتان زیباست!

ما برای کاربرانی که از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنند ، برنامه ای طراحی کردیم که بتوانند جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 را تنها با یک کلیک دریافت کنند.
این برنامه نیاز به نصب ندارد و حجم آن کمتر از 100 کیلوبایت میباشد و هیچگونه تبلیغات مزاحم به همراه خود ندارد!
با دانلود این برنامه از این پس تنها با یک کلیک و در کمتر از 3 ثانیه جدیدترین یوزر و پسورد آنتی ویروس خود را دریافت کنید.
این برنامه کاملا رایگان میباشد و دائما پشتیبانی و آپدیت میشود.
امکاناتی دیگر مانند مشاهده قیمت ارز و طلا و مشاهده جدول لیگ برتر و ... نیز به نرم افزار اضافه میشود.
برای دانلود به وبلاگ ما بیایید.
لطفا برای حمایت از ما ، وبلاگ ما را لینک کنید.
موفق باشید
کامران
شنبه 3 مرداد 1394 02:20 ق.ظ
سلام وبتون عالیه اگر با تبادل لینک موافق بودین بی خبرم نذارین!
سارا
سه شنبه 11 فروردین 1394 10:06 ب.ظ
سلام روز بخیر!

نوشته هات عالییییییه! حرف نداره!

منم یه وبلاگ ساختم سریال کره ای دوبله فارسی برای دانلود گذاشتم!

اگه خواستی بیا و ببین!

فعلا سریال های زیر آماده دانلود است :


1- افسانه جومونگ 2- سرزمین باد ها

3- افسانه دونگی 4- جواهری در قصر

5- سرزمین آهن 6- امپراطور دریا

7- تاجر پوسان


تمام سریال ها دوبله فارسی و کامل هستند!


اگر پیشنهاد و یا درخواست سریال داری توی نظرات برام بنویس


برای بهتر شدن وبلاگم به نظرت نیاز دارم!


حتما بیا!
سارا شکیبا
جمعه 7 فروردین 1394 02:27 ب.ظ
سلام وبلاگت قشنگه!

من بازی های آندروید زیادی توی وبلاگم گذاشتم

حتما بیا دانلود کن و نظر برام بذار!

ممنون
شبکه اجتماعی فیس پلاک
پنجشنبه 28 اسفند 1393 02:24 ب.ظ
سلام از وبلاگتون دیدن کردیم
عالی بود
از شما رسما دعوت میکنیم تا در شبکه ما عضو شوید و مطالبتان را به اشتراک گذارید تا بقیه هم استفاده کنند
منتظر حضور شما دوست عزیز هستیم!

با تشکر
مدیریت شبکه اجتماعی فیس پلاک
محمد
سه شنبه 26 اسفند 1393 09:30 ق.ظ
سلام
خیلی باحال بود مطالبت :)
با تبادل لینک موافقی؟
موافق بودی لینک کن بعد خبر بده لینکت کنم
کتاب آموزش مسائل جنسی و زناشویی برای اولین بار کاملا تصویری و عکسهای واقعی
سه شنبه 14 بهمن 1393 08:22 ب.ظ
اگر سنتان زیر 18 سال میباشید خواهش میکنم این نظر رو نخونید.
کتاب آموزش مسائل جنسی و زناشویی برای اولین بار کاملا تصویری و عکسهای واقعی
این کتاب صد در صد مورد نیاز شماست چه مجرد و چه متاهل
فقط تا پایان اسفند 1393 با این قیمت استثنایی عرضه میشود.
این کتاب آموزشی مخصوص افراد بالای 18 سال بویژه زوج های جوان است.
از عواقب خودارضایی با خبرید؟
موثرترین راههای ترک ان را می دانید؟
آقایان ! از زود انزالی رنج می برید ؟
خانم ها ! همسرتان قادر به ارضا شما نیست ؟
از سایز آلت خود ناراضی هستید ؟
نظر خانم ها را در این مورد می دانید؟
میخواهید به همراه همسرتان ارگاسم طولانی و دلپذیر داشته باشید ؟
می خواهید لذت جنسی دو طرفه را تجربه کنید؟
جواب همه افراد مثبت است اما به علت حجب و حیا در خانواده ها اموزش این مسائل مهم به خوبی صورت نمیگیرد و به علت عدم اگاهی و در برخی موارد اگاهی های غیر علمی و ناقص بسیاری افراد قادر به لذت بردن ازاین عواطف و احساسات خدادادی نیستند و برعکس عامل سرخوردگی و نگرانی و تشویش و اختلال در زندگی روزمره شان نیز می شود.
این کتاب در سایر سایت های دیگر به قیمت های بالا به فروش میرود.
اما ما به دلیل اهمیت آن این کتاب را تنها با 5000 هزار تومان در اختیار شما قرار می دهیم.
برای دیدن فهرست مطالب و خرید این کتاب به وبلاگ ما مراجعه کنید.
با لینک کردن وبلاگ ما ، گامی مهم در حل مشکلات جنسی جوانان جامعه بردارید.
در صورت مسدودی وبلاگ به ما ایمیل بزنید.خرید این کتاب بسیار آسان است.

پاپ من
سه شنبه 7 مرداد 1393 12:39 ق.ظ
سلام دوست عزیز!

یک پیشنهاد عالی برای کسب در آمد از وبلاگتون

سیستم کسب درآمد پاپ من

ثبت شده در ستاد ساماندهی

نرخ هر آی پی = از 60 تا 150 ریال

پاپ آپ اول = 30 ریال و دومی 30 ریال

تسویه حساب منظم و روزانه

اول از طریق لینک زیر ثبت نام کنید

بعد از ثبت نام وبسایت خودتون رو ثبت کنید

بعد یک کد در قالب وبلاگتون قرار میدید

بعد به ازای هر بازدید کننده 60 تا 150 ریال دریافت میکنید

از طریق لینک زیر ثبت نام کرده و شروع به کسب درآمد کنید!

پرداخت منظم و شمارش بالا از مزیت های سایت ماست

کافی است امتحان کنید!

مطمئنم خوشتون میاد و راضی خواهید بود!


لینک ثبت نام :
http://popman.ir/user/signup/ref:437

منتظرما!

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر